עדילי ליברמן

 /  

יוצרת תיאטרון, פרפורמרית ומנחה קבוצת אלתור ופרפורמנס

ילידת 1979, חיפה. לומדת, מתרגלת ומופיעה את שפת הרגע משנת 2003 ומשנת 2007 גם מלמדת ומנחה את השיטה. בוגרת לימודי הנחיית קבוצות באוניברסיטת ת״א, בוגרת בהצטיינות של תוכנית חקר הביצוע בתיאטרון ופרפורמנס לMFA באוניברסיטת ת״א.

יצרתי את ״מופעי ההיסטריה- lecture performance״ ״מופעי ההיסטריה – פרק ב׳״, ״בנות בצריח״ (בשיתוף עם נדב בושם -סיורי מורשת קרב בדיוניים) ״ברוכים הבאים לחלל הילדי״ ״בין שלוליות האפשר״ , חברה ב״תנועה ציבורית״. השתתפתי ב״כרטיס  לקרקס״, ״סל תרבות״, ״מה שלום החיה?״, ״גן העדן האבוד״ ועוד. בימים אלה משתתפת בפרויקט ״הוועדה״ זוכת פסטיבל הקומדיה.

מתנדבת ופעילה פמיניסטית במרכז לנפגעות תקיפה מינית ת״א משנת 2006.

בשנת 2003 השתתפתי לראשונה בסדנת אינטנסיב, אשר התרחשה בכליל. היה זה אחד מאותם הרגעים בהם הפנים החוץ והמה שביניהם מתגבשים לתוך עיסה חד פעמית מופלאה, רגשית נפשית ואף רוחנית, ובמסגרת הגבולות מתאפשרת  יצירת יחסים עמוקים ומרובדים עם העצמי. קודם כל. השנים חלפו והמשכתי להתאמן ולחקור יחד עם אלונה את האפשרויות השונות הגלומות ברגע ״הזה״ ״הזה״ …. הופענו שנתיים במסגרת ״רק רגע״, מדי חודש עלינו חברי הקבוצה והופענו אל תוך החוסר ודאות כ 50 דקות של אילתור בקול תנועה ובמילים. היה לנו צורך ברור לבדוק את התירגול הזה גם כשפה בימתית והאם אילתור משמעותי כפרפורמנס מול קהל כפי שהוא משמעותי בתנאי מעבדה בסטודיו. השאלה הזו עדיין נחקרת, תיאורטית ופרקטית.